Institut pro psychologický výzkum (INPSY) je výzkumným pracovištěm na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Zabýváme se širokým spektrem témat z oblastí od sociální a vývojové psychologie, přes psychometriku a metodologii až po nové výzvy dnešního světa, například behaviorální závislosti či stárnutí populace.  Disponujeme silným metodologicko-statistickým zázemím, což nám umožňuje provádět kvalitní základní a aplikovaný výzkum i vyvíjet nové psychodiagnostické metody. Do roku 2022 se naše pracoviště jmenovalo Institut výzkumu dětí, mládeže a rodiny (IVDMR).

Úzce spolupracujeme s Katedrou psychologie FSS MU a podílíme se na výuce studentů a studentek. Zároveň vytváříme podmínky a příležitosti pro jejich zapojení do stávajících výzkumných projektů.

Historie institutu Otevřená věda Co nabízíme

Aktuality

Bez popisku

Anna Ševčíková: Sex je organizátor společnosti a my si to hrozně málo uvědomujeme

Co s námi dělá pornografie? Mají kvůli ní mladí lidé více sexu? Kdy už je její sledování závislost? A je sex po padesátce známkou fungujícího vztahu a zdravého stárnutí? Na tyto a další otázky odpověděla Anna Ševčíková, která lidskou sexualitu dlouhodobě zkoumá. „Nastupující téma je konsensuální nemonogamní soužití, bude čím dál víc probublávat a dostávat se do povědomí široké veřejnosti. Netvrdila bych ale, že je to indikátor nějakého stavu společnosti. Naráželi jsme na to v minulosti, v současnosti a budeme i do budoucna,“ uvedla pro Heroine.

Číst více

Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 22 Další

Bez popisku

Naše výzkumná témata

Bez popisku
Bez popisku

Ze sítí

Bez popisku
Bez popisku

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info