Anna Ševčíková debatovala o podceňovaném stáří na konferenci Česká společnost očima FSS MU

Psychologickou perspektivu v debatě na téma Podceňované stáří zprostředkovala naše vedoucí Anna Ševčíková. Společně s ní své poznatky vyjádřila Lucie Vidovićová z katedry sociologie a Miloš Gregor z katedry politologie. Debata byla součástí konference Česká společnost očima FSS MU.

27. 9. 2023

Odborníci debatovali například o tom, jak se starší lidé orientují v dnešním světě, jak je společnost vnímá a na jakých změnách bude třeba pracovat do budoucna.

„Při komunikaci se starší generací bychom se měli ptát, co můžeme udělat jinak. Mezigenerační zkušenost chybí. Inspirovat bychom se mohli v zahraničí,“

uvedla na debatě Anna Ševčíková.

Konference Česká společnost očima FSS MU se uskutečnila k příležitosti 25. výročí založení Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Připravený byl zajímavý program skládající se ze tří tematických bloků, ve kterých vědkyně a vědci z Fakulty sociálních studií zprostředkovali svůj pohled na témata rezonující českou společností. První blok s názvem Nejmladší generace ve složitém světě se zaměřil na problematiku dětí a mladistvých. Následoval blok dotýkající se vzrůstající nedůvěry společnosti v média, vlády a instituce. Posledním blokem byla již výše zmíněná debata na téma Podceňované stáří.

Zleva moderátorka, Lucie Vidovićová, Miloš Gregor a Anna Ševčíková.