Šárka Portešová a její tým získali MUNI Innovation Award 2023!

Gratulujeme týmu Invenio k velkému úspěchu! Doc. Portešová a její kolegové vyvíjejí nástroje pro identifikaci nadaných dětí. Nejde však o obyčejné testy, nýbrž o zábavné počítačové hry, které zavádějí do praxe na školách a v poradnách.

duben 2023

Doc. Šárka Portešová, Ph.D., a její tým (Katedra psychologie FSS MU a INPSY - Institut pro psychologický výzkum) ziskali cenu MUNI Innovation Award za tvorbu inovativního herního diagnostického systému Invenio.
Cílem systému je rozpoznat potenciál dětí v nejrůznějších oblastech a rychle na něj reagovat rozšířením a modifikací jejich vzdělávání nebo další cílenou podporou. Diagnostický přístup je inovativní, moderní a rychlý; umožňuje testovat souběžně stovky dětí v různých školách i domácnostech. Jde o celosvětově jedinečnou diagnostickou metodu identifikace talentů se stále aktualizovanými testovými normami.
Celkem Masarykova univerzita ocenila cenou MUNI Innovation Award 11 inovačních počinů. O všech oceněných projektech si můžete přečíst zde.