Tým Invenio je absolutním vítězem cen Technologické agentury

8. 11. 2023

Zprava: Ondřej Straka, Michal Jabůrek a Šárka Portešová při předávání cen.

Absolutním vítězem cen Technologické agentury (TA ČR) se stal projekt Invenio. Cenu převzala vedoucí projektu Šárka Portešová společně s dalšími členy INPSY Michalem Jabůrkem a Ondřejem Strakou.

Projekt Invenio byl oceněný také v kategorii Společnost. Jedná se o diagnostický systém pro testování různých schopností dětí, a to formou zábavných počítačových her s příběhy a zajímavou grafikou. Systém je navržený tak, aby dokázal odhalit nadané děti na prvním stupni základní školy. Výzkumníci a výzkumnice z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity na projektu spolupracovali s kolegy z Janáčkovy akademie múzických umění.

Slavnostní předávání cen TA ČR 2023 se odehrávalo v Národním muzeu v Praze. V následujících dnech vítězové projekt představili v České televizi, a to hned dvakrát – v pořadech Události a Studio 6 víkend.

A co výzkumný tým čeká dál? Od září pracují na novém TA ČR projektu „Moderní diagnostický software pro vyhledávání a podporu talentů v oblasti STEM“, který má mimo jiné přinést nové diagnostické hry pro děti na druhém stupni základní školy.