Institut pro psychologický výzkum (INPSY) je výzkumným pracovištěm na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Zabýváme se širokým spektrem témat z oblastí od sociální a vývojové psychologie, přes psychometriku a metodologii až po nové výzvy dnešního světa, například behaviorální závislosti či stárnutí populace.  Disponujeme silným metodologicko-statistickým zázemím, což nám umožňuje provádět kvalitní základní a aplikovaný výzkum i vyvíjet nové psychodiagnostické metody. Do roku 2022 se naše pracoviště jmenovalo Institut výzkumu dětí, mládeže a rodiny (IVDMR).

Úzce spolupracujeme s Katedrou psychologie FSS MU a podílíme se na výuce studentů a studentek. Zároveň vytváříme podmínky a příležitosti pro jejich zapojení do stávajících výzkumných projektů.

Historie institutu Otevřená věda Co nabízíme

Aktuality

Jsou mladí lidé politicky angažovaní? Klíčovou roli mohou hrát volby

Mladí lidé často přistupují k politické participaci skepticky či rezervovaně. Nedávný výzkum však naznačuje, že velké celospolečenské události, jako jsou národní volby, mohou mladší generaci podnítit k aktivnějšímu zapojení. Zvýšená politická participace mladých lidí může přispět k rovnoměrnějšímu zastoupení jejich hlasů a zájmů v politickém prostředí, což potenciálně posílí demokratické principy.

Číst více

Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 29 Další

Naše výzkumná témata

Ze sítí

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info