Výzkumná zpráva 2: Studie aktivního občanství a osobní pohody mladých dospělých

16. 5. 2024

Občanské zapojení mladých lidí je často vnímáno pozitivně jako aktivita prospěšná nejen pro společnost, ale i pro jednotlivce. Méně se však mluví o odvrácené stránce, kterou s sebou aktivismus občas přináší. Občanské zapojení může znamenat mnoho nároků, jež každý člověk prožívá jinak, a právě to se rozhodl prozkoumat výzkumný tým s hlavní autorkou Zuzanou Scott v rámci Studie aktivního občanství a osobní pohody mladých dospělých. Výzkum se zaměřoval na to, jak své občanské zapojení v celé jeho komplexnosti prožívají mladí lidé, kteří jsou zapojeni v různých oblastech queer aktivismu.

Jedná se o druhou výzkumnou zprávu tohoto projektu, za kterým stojí Jan Šerek, Zuzana Scott, Dana Seryjová Juhová a Michal Mužík. Jejich první report je přečtení zde.

Scott, Z., Hendrychová, S., & Návratová L. (2024). Studie aktivního občanství a osobní pohody mladých dospělých: Výzkumná zpráva 2. Institut pro psychologický výzkum – INPSY, Masarykova univerzita. Dostupné z: https://inpsy.fss.muni.cz/aktuality/studie-obcanstvi-report-2