Jsme součástí projektu DigiWELL! (OP JAK - Špičkový výzkum)

Operační program Jan Amos Komenský rozdal celkem přes 12,2 mld. Kč na špičkový rozvoj vědy a inovací v ČR. Projekt DigiWELL se zaměří na interakci nových technologií a well-beingu lidí v mnoha oblastech - od inovace v psychoterapii, přes e-health nástroje až po personalizované intervence. Dopady technologií jsou tedy příležitostí i výzvou!

7. 11. 2023

Řídicí orgán Operačního programu Jan Amos Komenský (OP JAK) zveřejnil výsledky hodnocení výzvy Špičkový výzkum. Úspěšné projekty významně posílí postavení České republiky v rámci evropského výzkumného prostoru a přispějí k profilaci českých výzkumných organizací a jejich konkurenceschopnosti s evropskou i světovou špičkou.

Našeho pracoviště se týká projekt DigiWELL, který na celých pět let propojí několik univerzit a výzkumných institucí (Ostravská univerzita, Národní ústav duševního zdraví, Akademie věd České republiky, Univerzita Hradec Králové, Univerzita Palackého v Olomouci). V rámci Masarykovy univerzity pak budeme spolupracovat především s týmem IRTIS a Centrem pro výzkum psychoterapie. Za nás i celou Masarykovu univerzitu pak patří velký dík Davidu Šmahelovi, který dal za MUNI projekt dohromady.