Mgr. Karin Belovičová
Od roku 2020 pôsobí na Výskumnom ústave detskej psychológie a patopsychológie ako antropologička a výskumná pracovníčka. Výskumne sa venovala overovaniu metodiky “Skríning rozvoja detí v predprimárnom vzdelávaní” v materských školách na Slovensku a podieľala sa na organizácii VÚDPaP konferencií. V rámci projektu „Hoaxy, dezinformácie, konšpirácie a propaganda u mladých ľudí“ je projektovou manažérkou a zároveň sa podieľa na koordinácií, tvorbe obsahu a realizácii projektových aktivít.
Mgr. Jarmila Zsírosová
Od roku 2020 pôsobí na Výskumnom ústave detskej psychológie a patopsychológie ako psychologička a výskumná pracovníčka. Výskumne sa venuje témam radikalizácie a extrémizmu a iným formám rizikového správania mládeže. V rámci projektu „Hoaxy, dezinformácie, konšpirácie a propaganda u mladých ľudí“ sa podieľa na koordinácií, tvorbe obsahu a realizácii projektových aktivít.
Mgr. Kristína Blažeková, PhD.
Od roku 2022 pôsobí na Trnavskej univerzite a prednáša predmety z oblasti pedagogicko-psychologickej diagnostiky, problémového správania detí a čitateľskej a mediálnej gramotnosti. Pôsobí v občianskom združení Zvol si info na Slovensku, v rámci ktorého sa venuje prednáškovým, výskumným a vedecko-popularizačným aktivitám v oblasti mediálnej a informačnej gramotnosti (s dôrazom na odolnosť voči dezinformáciám, mediálnu výchovu a kritické myslenie) pre mládež a dospelých.
Zvolsi.info Pedagogická fakulta Trnavskej univerzity kristina.blazekova@truni.sk
Mgr. Estera Kövérová, PhD.
Od roku 2013 sa venuje terénnej práci s mladými ľuďmi, ktorí trávia svoj voľný čas na ulici alebo sa inak rizikovo správajú. Pôsobila ako evaluátorka v rámci projektu Exit Europe, ktorý slúžil ako podklad pre vznik programu Exit Slovensko. Pripravovala odborný postup pre pedagogických a odborných zamestnancov pre Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie v téme radikalizácie a extrémizmu na školách a s tým spojené pracovné stretnutia. Viedla medzinárodný projekt (De)radical zameraný na prácu s mládežou ohrozenou radikalizáciou a násilným extrémizmom.
PaedDr. Robert Tomšik, PhD.
Od roku 2018 pôsobí na Výskumnom ústave detskej psychológie a patopsychológie a zameriava sa na problematiku psychometriky, metodológie, štatistiky a psychologických diagnostických nástrojov. V súčasnosti sa výskumne sústreďuje na skúmanie narcizmu a psychopatie so špecifickým dôrazom na overovanie skríningových a výskumných nástrojov pre efektívny zber dát. Okrem toho pracuje ako konzultant pre obete narcistického zneužívania.
Mgr. Zuzana Scott, Ph.D.
Zuzana se věnuje výzkumu v oblasti občanské angažovanosti na Institutu pro psychologický výzkum (INPSY) na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Zajímají jí hlavně postoje mladých lidí ke společnosti, konkrétně jak adolescenti a mladí dospělý vnímají svou roli jako občané. Zuzana má zkušenosti s mezinárodním výzkumem a soustředí se hlavně na kvalitativní stránku výzkumu. V minulosti se věnovala angažovanosti a participaci minorit, vnímané legitimitě politického rozhodování a v současnosti participuje na projektu který zkoumá vztah mezi občanskou participací a duševní pohodou u mladých.
Doc. Mgr. Lukas Blinka, Ph.D.
Lukas je docentem na Institutu pro psychologický výzkum (INPSY) na Masarykově univerzitě. Odborně (výzkumně i výukově) se zabývá zejména tématům v rámci psychologie médií, například nadměrnému používání digitálních technologií či souvislosti používání médií a duševní pohody a zdraví.
Doc. Mgr. et Mgr. Jan Šerek, Ph.D.
Honza je vedoucím Institutu pro psychologický výzkum (INPSY) na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Výzkumně se věnuje občanské socializaci, psychologickým aspektům občanské participace a otázkám důvěry a legitimity autorit. Účastnil se několika mezinárodních výzkumných projektů, které se danými tématy zabývaly. Vyučuje zejména kurzy zaměřené na sociální a politickou psychologii a filozofické základy psychologie. Mezi jeho další odborné zájmy patří etika vědeckého výzkumu.
Mgr. Lucie Čejková
Lucka je doktorská studentka a výzkumnice v oblasti mediálních studií (Fakulta sociálních studií, Masarykova univerzita; Národní institut SYRI). Ve svém výzkumu se zaměřuje na témata recepce zpravodajských obsahů, konspiračního myšlení nebo důvěry v média. Spolupracovala také na výzkumných projektech o polarizaci na online sociálních sítích nebo dezinformacích a fact-checkingu. Kromě toho působí ve spolku Fakescape, kde vyvíjí vzdělávací aktivitu o médiích pro starší dospělé a seniory. Dříve pracovala jako koeditorka v regionální redakci České televize a jako klimatická redaktorka a analytička v Deníku Referendum.
Mgr. Klára Smejkal
je Klára je doktorská studentka a výzkumnice v oblasti mediálních studií (Fakulta sociálních studií, Masarykova univerzita; Filosofická fakulta, Univerzita Karlova). Výzkumně se zaměřuje především na média veřejné služby a jejich roli v dnešním světě. Zajímá jí přitom pohled, jak politiků či novinářů, tak publik. Kromě toho je aktivní členkou Junáka - českého skauta, v němž se aktivně podílí na vzdělávání budoucích vedoucích v oblasti komunikace.
Mgr. Tereza Kráčmarová
Tereza je již pátým rokem předsedkyní spolku Fakescape a má na starost koordinaci celé organizace. Studovala žurnalistiku a mediální studia v Brně a magisterskou politologii. Zároveň dokončuje magisterský obor Informační studia a knihovnictví se specializací na technologie ve vzdělávání. Pracovala jako externistka v Českém rozhlase pro zpravodajský web iRozhlas.cz a věnovala se komunikaci s mládeží v Evropském parlamentu. Absolvovala stáž v estonské organizaci Shokkin, kde vyvíjela vzdělávací hry pro mládež.
Veronika Sodomová
Veronika je členoku československé Platformy HoDeKoProM. Působí v organizaci Člověk v tísni, kde se v rámci programu Jeden svět na školách věnuje mediálnímu vzdelávaní studentů tak učitelů.
Projekt je financován Evropskou unií v rámci programu KA210-YOU-Malé partnerstvá v sektore mládeže, číslo grantu 2022-3-SK02-KA210-YOU-000097190.
Trvání projektu: 1. 1. 2023 - 31. 12. 2024.